zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zájemcům o kurzy průvodců na Konstantinolázeňsku zbývá ještě týden

06.02.2006
Příroda
Zájemcům o kurzy průvodců na Konstantinolázeňsku zbývá ještě týden

Kurz, který pro zájemce o provádění turistů po místních památkách, připravuje Mikroregion Konstantinolázeňsko, se pomalu naplňuje. Volná místa stále ještě jsou, přihlásit se je možné až do 10. 2. 2006.

„Protože se snažíme kurz ušít opravdu na míru všem pčastníkům, není ještě přesně znám jeho časový harmonogram,“ řekla poradkyně mikroregionu Miroslava Válová. Jisté ale už je, že kurz bude probíhat od března do května 2006 a jeho náplní budou jak konverzační hodiny v němčině nebo v angličtině, tak lekce místopisu a obecného povědomí o regionu, přednášené přímo v terénu různými odborníky. Důležitou součástí bude také metodický seminář o práci průvodce, který by měl zájemce připravit na situace, které mohou při práci nastat. Protože průvodci budou moci provádět i na kole nebo na koni, bude součástí školení také kurz první pomoci. „Všechny, kteří o kurz projeví zájem pozveme na první schůzku koncem února, kde se dozví, jak bude kurz probíhat. Zatím předpokládáme intenzivní víkendové semináře na různých místech Konstantinolázeňska,“ dodala Válová. Pro absolventy kurzu, kteří úspěšně složí závěrečnou zkoušku, bude kurz bezplatný. Tito účastníci obdrží certifikát Průvodce Mikroregionu Konstantinolázeňska a jejich služby budou nabízeny turistům. „Myslím, že pro budoucí průvodce je to zajímavá možnost jak si v létě přividělat i vyzkoušet si své jazykové a místopisné znalosti v praxi,“ řekla Válová a dodala, že zájemců je už nyní dost a tak bude mikroregion možná muset přistoupit k výběru.

Zájemci o účast v kursu a následné poskytování průvodcovských služeb v regionu se mohou přihlásit do 10. 2. 2006 na adrese turista@mikroregion-kl.cz nebo na tel. 374692021.

Vyškolení průvodců je součástí projektu, podpořeného Evropskou unií z Operačního programu Rozvoj venkova a multifunkční zemědělství v rámci Místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství. Projekt zahrnuje také vydání propagačních materiálů a prezentaci Konstantinolázeňska u nás i v zahraničí. Příští týden tak zástupci regionu vyjedou například na veletrh cestovního ruchu C-B-R 2006 do bavorského Mnichova.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí