zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Lounsku hoří skládka odpadu z Německa

06.02.2006
Odpady
Havárie
Na Lounsku hoří skládka odpadu z Německa

V Libčevsi na Lounsku zasahuje šest posádek hasičů u požáru dvou odpadních hal. Jedná se o skládku, kde měl končit odpad ilegálně vyvážený z Německa. Z rozsáhlého ohně stoupá černý dým a z jeho nitra se ozývají exploze.

"Hlášení jsme dostali v 18:45. Na místě je šest posádek. Kvůli mrazu musíme místo vody používat pěnu," sdělil krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Hasiči se kvůli vysokému žáru nemohou dostat k ohnisku, nechají proto areály vyhořet, uvedla později ČTK. Na místě nebyl nikdo zraněn.

Podle informací iDNES hoří haly do nichž nedávno ilegálně vyváželi odpad německé kamióny. Ty už zadržela severočeská policie. Jeden z tahačů vypravila zpět do Německa, zbylé tři od toho dělí pouze formality.

"Velký požár se rozkládá na ploše takřka dvou hektarů a stoupá z něho hustý černý dým. Z jeho útrob se ozývají exploze," říká František Netušil, který požár vyfotil.

Obyvatelé Libčevsi uvádějí, že se oheň rozhořel na více místech současně. "Příčinu požáru zatím neznáme," sdělil mluvčí hasičů Marvan. Okolnosti na místě vyšetřuje policie. Hasiči také informovali Českou obchodní inspekci.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí