zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstup projektu Zelená kancelář

10.02.2006
Obecné
Výstup projektu Zelená kancelář

Dobrý den,

rádi bychom vás informovali, že v rámci projektu Zelená kancelář Rosa vydala Příručku pro zelené nakupování a spustila novou webovou prezentaci s praktickými informacemi o tomto fenoménu.
Rosa jakožto výstup svého projektu Zelená kancelář, který se zaměřoval na zelené úřadování v obcích, vydala Příručku pro zelené nakupování. Cílem příručky je poskytnout informace o výrobcích a službách z hlediska jejich vlivu na životní prostředí– zejména jak je rozeznat od ostatních – a odkazy na další užitečné zdroje informací. V osmi kapitolách kromě obecnějšího úvodu informace o výběru a šetrném využívání těchto druhů zboží: kancelářský papír, úklid a čištění, kancelářské potřeby, kancelářská technika, zařizování interiéru a úspory pitné vody

Publikace bude poskytována jako pomůcka subjektům při zavádění principů ekologicky šetrného provozu do praxe.
Tyto kapitoly jsou ve stručnější podobě k dispozici ve formátu PDF na nové WWW prezentaci
http://www.zeleneuradovani.cz.

Na stránkách najdete základní informace o ekologicky šetrném provozu a ekologickém značení výrobků. Kromě toho uvádějí příklady a zkušenosti od nás i ze zahraničí, nejdůležitější zásady ekologicky šetrného provozu rozdělené podle jednotlivých témat a mnoho užitečných odkazů na další zdroje informací.

Díky projektu může ekologická poradna Rosa prostřednictvím svého Centra enviro-auditu též nabídnout menším úřadům státní správy a samosprávy, školám, neziskovým organizacím a podnikatelům poradenství pro ekologicky šetrnějšího provoz ve výše zmíněných oblastech.

S pozdravem a přáním krásného dne

Markéta Lexová
Kancelář NSZM ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí