zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Ostrově podporují ekologii

13.02.2006
Obecné
V Ostrově podporují ekologii

Ostrov - Sto tisíc korun z letošního rozpočtu vyplatí ostrovská radnice žadatelům o změnu způsobu vytápění. Tento program už ve druhém největším městě regionu běží od roku 1998, a doposud radnice vyplatila Ostrovanům více než milion korun.

"Zájem obyvatel o příspěvek na ekologické vytápění je zřejmý. Proto jsme se rozhodli, že v programu budeme pokračovat i v letošním roce," uvedl ostrovský starosta Jan Bureš. Každý, kdo má zájem o podporu ze strany města, může podat žádost do 30. listopadu letošního roku.

Radnice zaplatí žadatelům 80 korun za metr čtverečný obytné plochy. Nemovitost pak musí stát na katastrálním území města, tedy v Arnoldově, Dolním Žďáru, Hanušově, Hlubokém, Horním Žďáru, Kfelech, Květnové, Liticově, Maroltově, Moříčově, Ostrově a ve Vykmanově. Vlastník objektu pak nesmí být dlužníkem města.

Všechny tyto podmínky by Stanislav Barda, který vlastní rodinný domek v Ostrově, splňoval. Do projektu se ovšem nezapojí.

"Já jim prostě nevěřím. Když jsem si před lety zřizoval elektrický kotel, taky slibovali příspěvek, ale nakonec ho prý použili na nějakou plynofikaci. Podle mého názoru je to jenom boom před volbami," reagoval. Jak potvrdil, v domě sice má elektrické topení, ale nepoužívá ho.

"To bych protopil deset tisíc měsíčně, a to si nemohu dovolit," vysvětlil. A tak dál zůstane u topení na pevná paliva.

Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí