zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CENIA se chová šetrně k životnímu prostředí

15.02.2006
EMS
CENIA se chová šetrně k životnímu prostředí
CENIA, česká informační agentura životního prostředí vyhlásila podle normy ISO 14 021 o environmentálních značkách a prohlášeních vlastní environmentální tvrzení v tomto znění:

Činnosti a odborné informační služby CENIA, české informační agentury životního prostředí jsou zajišťovány a poskytovány zodpovědně s ohledem na životní prostředí.


„Toto vyhlášení není jen planou proklamací, ale zavazuje všechny zaměstnance agentury CENIA k chování, které co nejméně zatíží životní prostředí,“ řekl při této příležitosti Ing. Jiří Hradec, ředitel agentury. „Tvrzení je prvním krokem v přípravě na zavedení normy ISO 14 001 a následně k získání certifikátu EMAS, který je nejprestižnějším oceněním chování příznivého k životnímu prostředí,“ dodal Ing. Hradec.

Opatření se týkají snížení spotřeby papíru, hospodaření s energiemi, preference ekologicky šetrných výrobků a dalších změn. CENIA se snaží zejména o elektronizaci úředního provozu, postupně jsou měněny žárovky za úsporné zářivky, omezuje se vytápění chodeb, zvýšila se kontrola vypínaní spotřebičů v mimopracovní době. Tam, kde je to možné, používají se pouze výrobky, které mají označení „Ekologicky šetrný výrobek“. Jsou to dopisní obálky, papíry, toaletní potřeby, mycí a čisticí prostředky a jiné. Průběžná osvěta a zvyšování environmentální odpovědnosti všech zaměstnanců je podpořena jejich proškolením.

Celé environmentální tvrzení je umístěno na webových stránkách agentury, www.cenia.cz.


Kontakt:
CENIA, česká informační agentura životního prostředí
Kodaňská 10, 100 10 Praha 10
Mgr. Martin Štěpánek, tiskový mluvčí, tel. 267 225 239
martin.stepanek@cenia.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí