zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpad z Německa také v Milovicích

16.02.2006
Odpady
Odpad z Německa také v Milovicích

MILOVICE - Hromady německých odpadků, smetí a textilu se našly také v bývalém vojenském areálu Milovice na Nymbursku.

Případ už vyšetřuje Česká inspekce životního prostředí. Za odpad je podle zjištění Středočeského kraje odpovědná společnost AM servis. Podle starosty Milovic Milana Krause (SNK) měli již delší dobu podezření, že se v areálu děje něco podobného. Nelegální skládky v tomto rozsáhlém, nezabezpečeném prostoru se objevují řadu let a nelze jim účinně zabránit. Odpady z Německa byly však podle něho objeveny jen v hangárech na území letiště. Celý objekt je však dosud ve vlastnictví státu a firma Privum, která ho spravuje, prý již podala trestní oznámení. Dopravci totiž údajně vnikli do hangáru násilím..

Území někdejšího vojenského prostoru má být brzy převedeno na Středočeský kraj a další pozemky i na město Milovice a soukromé subjekty. Mluvčí krajského úřadu Martin Kupka však v reakci na poslední zjištění uvedl, že kraj bude trvat, aby ještě před převodem byla odstraněna ekologická zátěž, kterou odpad ze SRN představuje. Kraj také požádá společnost Privum, aby předcházela podobným problémům. Na kontrolu do Milovic včera vyjeli pracovníci krajského úřadu, aby zjistili, co bylo v hangáru složeno, zajistit případná rizika a zabránit možnostem požáru.

Zatím bylo zjištěno, že v jedné z hal areálu je uzamčeno na 5000 tun komunálního odpadu zřejmě z Mnichova. Takové množství do Milovic muselo dovézt několik stovek kamionů.

Nejnověji byl textilní odpad ze SRN nalezen i v Úholičkách u Prahy, celkem asi 1500 t.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí