zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rychlé info z CENIA

24.02.2006
Obecné
Rychlé info z CENIA
 • Dohoda mezi vysokými školami o spolupráci na zavedení a zajišťování studia udržitelného rozvoje a životního prostředí  
  Rektoři pěti pražských vysokých škol podepsali v lednu 2006 dohodu o spolupráci na zavedení a zajišťování studia udržitelného rozvoje a životního prostředí. Dohoda umožňuje propojovat studijní a výzkumné programy. Účastní se jí ČVUT, VŠE, VŠCHT, ČZU a UK v Praze. K dohodě mohou přistoupit také další vysoké školy, které se písemnou formou zaváží plnit ustanovené podmínky.

 • Nová ekoporadna  
  Byl spuštěn nový servis pro návštěvníky internetových stránek Ekocentra Paleta - Ekoporadna. Pracovníci Vám rádi zodpoví veškeré možné dotazy týkající se životního prostředí.

 • Globální a environmentální výchova na pobytových akcích  
  Ekocentrum Paleta vydalo novou metodickou pomůcku. Kniha obsahuje návod k vedení akcí a velmi názorný přehled 107 aktivit, které lze provádět jak na pobytových akcích nebo v samostatných několikahodinových blocích. Aktivity jsou rozděleny do 8 tématických částí a doplněny libovolně zařaditelnými aktivitami. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ, SŠ i VŠ.

 • Nové infolisty Zeleného kruhu  
  Zelený kruh vydal nové infolisty k projektu HRA O ZEMI. Hra o zemi a ekologická stopa - pracovní list č. 1 a dále Infolist Metody aktivního učení (příručka pro středoškolské pedagogy).

 • Zelený úřad - Ekologicky šetrné výrobky v kancelářích  
  CENIA, Česká informační agentura životního prostředí vytvořila nový osvětový leták určený pro státní správu a samosprávu k úřadování šetrnému k životnímu prostředí.

 • Projekt měsíce ledna  
  Ocenění projekt měsíce ledna udělila Nadace Partnerství projektu Auto*Mat, jenž se věnuje zklidnění dopravy v hlavním městě, alternativám automobilismu, podpoře cyklistiky, pěší chůze a městské hromadné dopravy.

 • Malé granty - Projektový management  
  Malé granty jsou společným projektem občanského sdružení AISIS a společnosti T-Mobile financovaným z Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR. Jeho smyslem je naučit pedagogy středních škol psát a připravovat projekty. Tuto dovednost pak předají mimo jiné svým studentům, aby i oni dokázali připravit a řídit projekty, jež sami vymyslí.
 • Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

  Další články
  Chystané akce
  25
  11. 2020
  25.11.2020 - Seminář, školení
  hotel Olympik, sál Olymp, Praha
  Podněty ZmapujTo
  Mohlo by vás také zajímat
  Naši partneři
  Složky životního prostředí