zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přátelé přírody ocenili předsedu Dětí Země z Brna

23.02.2006
Obecné
Přátelé přírody ocenili předsedu Dětí Země z Brna

Třetí místo za prosazování tunelu na dálnici D8 pro Miroslava Patrika

Členové Přátel přírody z Ústí nad Labem v sobotu 18. února již potřetí udělovali cenu za ochranu severočeské přírody. Vítězem se stal vedoucí odboru životního prostředí v Litoměřicích Pavel Gryndler za zavádění alternativních zdrojů energie ve městě, druhým je předseda Strany zelených Martin Bursík z Prahy a třetím za prosazování dlouhého tunelu na dálnici D8 v Českém středohoří pak předseda Dětí Země Miroslav Patrik z Brna. Cena Přátel přírody je protipólem ankety Severočeský ropák.

„Jsem samozřejmě potěšen, že má několikaletá snaha ochránit České středohoří před dálnicí D8 získala takovou kladnou odezvu, i když jsem z Brna,“ uvedl Miroslav Patrik. Za snahu vybudovat tunel délky 3,44 km na této dálnici obdržel již loni v říjnu také cenu Ptáčka ledňáčka od Společnosti přátel města Duchcova.

Litoměřickému ekologovi Pavlovi Gryndlerovi se podařilo prosadit vytápění plynem, využívání slunečních kolektorů a tepelných čerpadel, dále pak zavedení zemního plynu pro městské autobusy, výstavbu vodní elektrárny na Labi a dokonce získávání tepla z hlubinného geotermálního vrtu.
 
„Jeho aktivní podpora alternativních zdrojů energie může být určitě vzorem pro další městské ekology, včetně Brna,“ domnívá se Patrik.

Správní rada společnosti Přátelé přírody letos vybírala ze třinácti kandidátů. Prvním nositelem ceny je ředitel chomutovského zooparku Přemysl Rabas, druhým vedoucí Správy Národního parku Šumava Alois Pavlíčko.

Děti Země – Klub za udržitelnou dopravu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Jihlava
22
11. 2017
22.11.2017 - Seminář, školení
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí