zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plány nového rektora Mendelovy lesnické a zemědělské univerzity

23.02.2006
Zemědělství
Les
Plány nového rektora Mendelovy lesnické a zemědělské univerzity

Nový rektor Mendelovy lesnické a zemědělské univerzity (MZLU) Jaroslav Hlušek chce zvýšit počet studentů, kteří budou vyjíždět na studijní pobyt do zahraniční. V současnosti získávají vědomosti v zahraničí necelá dvě procenta studentů univerzity, do roku 2010 by jich mělo být deset procent, říkl Hlušek. Funkce se dnes ujal při slavnostní inauguraci, a vystřídal tak dosavadního rektora Stanislava Procházku.

Současně se zvýšením počtu studentů studujících v zahraničí chce nové vedení v rámci snahy o rozšíření kontaktů školy na mezinárodní úrovni rozšířit i nabídku studijních programů v angličtině. Splnění takového cíle je podmíněno dostatečnou jazykovou vybaveností vyučujících. "Při přijímání nových lidí se zaměřujeme na mladou generaci, která s jazyky nemá problém," upřesnil Hlušek.

Nabídku studijních programů však univerzita hodlá rozšířit nejen pro zahraniční studenty. V poslední době se rozvíjí nové obory například pro úpravu hřišť nebo zeleně na sídlištích. Na změnu poptávky na trhu práce musí univerzita reagovat, míní Hlušek. Škola proto připravuje obory, jako je trávníkářství nebo arboristika a biologie dřevin. Nové studijní možnosti by měly nabídnout také větší propojení jednotlivých fakult.

Přestože univerzita počítá s rozšířením nabídky studijních programů, s navýšením kapacit zájemci příliš počítat nemohou. V současnosti studuje na MZLU v 25 bakalářských a 31 navazujících magisterských programech zhruba 7300 studentů. V roce 2010 by se jejich počet mohl zvýšit maximálně na 8000, doplnil rektor.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí