zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodu v městských lázních ve Zlíně bude ohřívat ekologická energie

24.02.2006
Obecné
Vodu v městských lázních ve Zlíně bude ohřívat ekologická energie

ZLÍN -- Provoz městských lázní ve Zlíně bude úspornější, vodu budou ohřívat solární kolektory. Radnice na investici použije mimo jiné prostředky z Evropské unie. Zlín počítá s podobnou úpravou i dalšího objektu v majetku města, ten ale dosud nebyl vybrán. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Úlehla.

Zlínské radnici a jejím partnerům se podařilo získat 45 milionů korun z Evropské unie na projekty prosazující šetrné využívání energií. Dotace a peníze z vlastních zdrojů jsou určeny hlavně na investice do budov, počítá se ale také například s informační kampaní. V případě lázní již radní schválili zadání veřejné zakázky na řešení a dodávku technologií, práce stavbaři zahájí zřejmě ještě letos.

Lázně provozuje městská společnost Steza Zlín. "Pro primární ohřev bazénové vody chceme využít solárních kolektorů, které budou na střeše budovy. Další úsporná opatření budou spočívat v rekuperaci vzduchu v bazénových halách a ve využití tepla odpadní vody k ohřevu teplé vody," řekl dnes ČTK ředitel společnosti Lubomír Matoušek.

Lázně byly do projektu zařazeny na základě energetického auditu, který i přes některé úpravy v posledních letech nebyl kvůli technologickému stáří nejlepší. "Předpokládáme, že se podaří významně snížit náklady na vytápění a ohřev vody," uvedl náměstek primátora Hynek Steska.

Jaroslav Janečka
Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí