zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na slavnostní podpis dotace pro ekologické farmáře

27.02.2006
Zemědělství
Pozvánka na slavnostní podpis dotace pro ekologické farmáře

V úterý 28. února 2006 podepíší ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar a předseda správní rady Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO Zdeněk Perlinger rozhodnutí o finanční podpoře projektu „Agroenvironmentální informační a poradenská centra v ČR, vytvoření sítě v Pardubickém, Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji“. Hlavním koordinátorem projektu je svaz PRO-BIO spolu s dalšími dvaadvaceti partnery [1]. Rozvoj systému a sítě středisek environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty ve čtyřech krajích bude financován z prostředků Evropského sociálního fondu a MŽP [2].

 

Tisková konference spojená s podpisem začne ve 10:00 v Geschaderově domě v Šumperku, Kladská 1.

 

Ve 13:00 bude následovat exkurze na ekofarmu pana Strnada v Loučné nad Desnou, poté možnost lyžování a večerního posezení s občerstvením v kvalitě BIO.

 

 

Poznámky:
[1] Partnery projektu jsou Správa ochrany přírody, Ministerstvo zemědělství České republiky, Bioinstitut, o.p.s. - Institut pro ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj krajiny PRO-BIO regionální centrum Litomyšl, Střední zahradnická škola Střední odborné učiliště a Odborné učiliště Litomyšl, Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, PRO-BIO regionální centrum Jeseníky, Střední odborná škola Šumperk, Město Štíty, Střední odborné učiliště zemědělské Horní Heřmanice, Obchodní akademie a Střední zemědělská škola Bruntál, Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s., PRO-BIO regionální centrum Bílé Karpaty, Střední zemědělská škola a Gymnázium Staré Město, Občanské sdružení Tradice Bílých Karpaty, ZO ČSOP Ekocentrum Čtyřlístek, ZO ČSOP KOSENKA Valašské Klobouky, PRO-BIO regionální centrum Moravská brána

 

[2] Projekt byl podpořen ve 2. výzvě grantového schématu „Síť environmentálních informačních a poradenských center“, vyhlášeného MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V něm se rozdělují prostředky Evropského sociálního fondu (ESF) na projekty neinvestičního charakteru. Přidělená dotace je hrazena ze 75 % z prostředků ESF a z 25 % z prostředků státního rozpočtu (MŽP).

 

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje
http://www.esfcr.cz

http://www.pro-bio.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí