zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pilotní projekt využití solární energie v budově Městského úřadu v Českém Krumlově

27.02.2006
Obecné
Pilotní projekt využití solární energie v budově Městského úřadu v Českém Krumlově

Město Český Krumlov ve spolupráci s občanským sdružením Energy Centre České Budějovice připravuje realizaci projektu instalace slunečního zařízení a fotovoltaického systému na budovu Městského úřadu v České Krumlově. Na střechu budovy bude naistalováno 48 ks slunečních kolektorů o aktivní výhřevné ploše 85 m² a fotovoltaické zařízení o výkonu 1 kW. "Projekt nás zaujal tím, že nabízí nejen možnost finančních úspor městu, ale představuje i ochranu  životního prostředí. Věřím, že se s ním seznámí i starostové dalších obcí a jeho realizací podpoří úsporu přírodních zdrojů," uvádí starosta Českého Krumlova JUDr. František Mikeš.

 

Významnou součástí projektu budou dva semináře „Solární energie“ pro starosty a širokou veřejnost, vydání brožury o realizaci projektu a také školící program „Energetické poradenství pro multiplikátory“, který se bude skládat ze šesti seminářů a šesti exkurzí a bude účastníky z řad zástupců veřejné správy, firem a projektantů odborně seznamovat s tématikou jednotlivých druhů obnovitelných zdrojů energie (vodní, větrná, sluneční, energie biomasy), s energeticky úspornými stavbami a s energetickou legislativou.

 

Celkové náklady projektu jsou vyčísleny na 75 708,64 euro, přičemž přiznaná dotace činí 56 781,48 euro.

 

Projekt bude realizován za podpory Evropské Unie v rámci programu Phare GS CBC 2003 a dále se na něm budou podílet tyto organizace z Horních Rakous: OÖ Energiesparverband, Oberösterreichische Umweltakademie, Energieinstitut Linz a Klimabündnis Oberösterreich.

 

 

V březnu by mělo být vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele zařízení, ukončení realizace projektu je naplánováno na srpen 2006.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí