zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt „Ústecký kraj – kraj přírody i člověka“ zahajuje

28.02.2006
Příroda
Projekt „Ústecký kraj – kraj přírody i člověka“ zahajuje

Podpisem rozhodnutí o poskytnutí dotace byl dnes slavnostně zahájen dvouletý projekt „Ústecký kraj – kraj přírody i člověka“. Rozhodnutí společně podepsali v budově ústeckého hejtmanství ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar a náměstek hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka. Projekt, který bude koordinovat právě Ústecký kraj, bude financován z Operačního  programu Rozvoj lidských zdrojů [1]. Na Ústecko tak na vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje přijde 11 miliónů korun [2].

„Hlavním cílem je posílení významu ekologických center a umožnit jim, aby se stala

respektovanými pomocníky při řešení ekologických problémů v kraji,“ uvádí Jakub Kašpar. „Díky projektu vzniknou čtyři nová ekocentra v okresech Louny, Kadaň, Teplice a Žatec, které dosud patřily mezi jakási ‘bílá místa’ environmentálního vzdělávání,“ dodává Kašpar.

V rámci projektu budou vyškolení noví ekologičtí poradci pro veřejnost i pro veřejnou správu (například v oblasti místních Agend 21), projekt ale přinese i možnost poradenství a konzultací pro farmáře či vlastníky pozemků. Projekt se také zabývá problematikou rekultivací, či domácího i komunitního kompostování.

Poznámky:

[1] Projekt byl podpořen ve 2. výzvě grantového schématu „Síť environmentálních informačních a poradenských center“, vyhlášeného MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V něm se rozdělují prostředky Evropského sociálního fondu (ESF) na projekty neinvestičního charakteru. Přidělená dotace je hrazena ze 75 % z prostředků ESF a z 25 % z prostředků státního rozpočtu (MŽP).

[2] Partnery projektu jsou Středisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice, ČSOP TILIA Ústí nad Labem, EKODOMOV se sídlem v Praze, Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem, Podkrušnohorský zoopark Chomutov a Střední školy Educhem, a.s., se sídlem v Mostě.

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje
http://www.esfcr.cz
http://www.kr-ustecky.cz

http://www.sever.ecn.cz

http://www.zoopark.cz

http://www.volny.cz/tiliacz

http://fzp.ujep.cz

http://ekodomov.cz

http://educhem.cz
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí