zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V centru Brna budou podzemní kontejnery na tříděný odpad

03.03.2006
Odpady
V centru Brna budou podzemní kontejnery na tříděný odpad

BRNO -- V historickém středu Brna budou podzemní kontejnery na tříděný odpad. Netradiční řešení problému recyklace zvolili brněnští radní s ohledem na turistický ruch. Podzemní kontejnery totiž nebudou hyzdit vzhled ulic v centru.

"Lidé, kteří žijí v centru města, si často stěžovali, že nemohou třídit odpad," řekla dnes novinářům místostarostka městské části Brno-střed Vlasta Svobodová (ODS). Radní se rozhodli vyjít lidem vstříc, ale nechtěli do centra umístit klasické nádoby na odpad, zdálo se jim to necitlivé vůči památkám. Inspiraci nakonec našli v zahraničí.

Podzemní kontejnery tvoří nádoby zapuštěné do země. Chodci z nich vidí pouze malý výčnělek připomínající patník s otvorem, do kterého lze vhazovat odpadky. Po naplnění vyzvedne kontejner speciální vozidlo, které by mělo do ulic vyjíždět v noci, uvedla starostka Brna-středu Dagmar Hrubá (ODS).

Brněnský magistrát chce do podzemních kontejnerů investovat pět milionů korun, městská část Brno-střed přidá dva miliony. Celkem by se mohly nádoby na pet-lahve a na dva typy skla objevit na pěti až šesti místech. Radní uvažují například o Dominikánském náměstí, Moravském náměstí, starém autobusovém nádraží v Benešově ulici a o Zelném trhu. První kontejnery se mají v ulicích objevit ještě letos.

Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí