zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci vracejí kamiony s odpadem

06.03.2006
Odpady
Celníci vracejí kamiony s odpadem

Západní Čechy - Zpřísněný režim na západočeských hraničních přechodech zavedený od 1. března kvůli nelegálním dovozům odpadů má smysl. Celníci vrátili do Německa už dva podezřelé kamiony.

Včera ráno zastavili ve Vojtanově slovenský kamion, který dovážel na české území drcený papír.

"Řidič uvádí, že náklad je určen na Slovensko, ale k přepravě odpadu nepředložil žádné doklady," řekla mluvčí západočeských celníků Jitka Blahutová. Celníci kamion odstavili a další jízdu podmínili zaplacením kauce.

Hned první den kontrol objevili celníci na přechodu Folmava na Domažlicku kamion s azbestovým odpadem a vrátili ho do Německa. Auto teplické dopravní firmy bylo naloženo téměř 22 tunami staré střešní krytiny. Náklad byl podle dokladů přepravován z Itálie do Německa.

"Řidič uvedl, že si přes naše území chtěl jen zkrátit trasu a ušetřit za dálniční poplatky v Německu. Kamion ale neměl povolený tranzit přes naše území," řekla Blahutová. Podle ní je to během krátké doby už druhý zjištěný případ, kdy se někdo pokusil převézt nebezpečný azbestový odpad přes Folmavu.

Nelegální skládky zahraničního odpadu se v minulých týdnech objevily na řadě míst v Česku, například i v Sytně na Tachovsku. V Německu totiž likvidace odpadu výrazně zdražila

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí