zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci zadrželi na Chebsku další kamion s nelegálním odpadem

10.03.2006
Odpady
Celníci zadrželi na Chebsku další kamion s nelegálním odpadem

Cheb -- Celníci zadrželi dnes ráno u přechodu Pomezí nad Ohří na Chebsku kamion, který vezl odpad do Čech. Od počátku března, kdy celníci drží u hranic nepřetržité hlídky a kontrolují kamiony, jde již o  šestý případ, kdy do Čech směřoval z Německa odpad bez patřičných povolení, informovala dnes ČTK mluvčí plzeňského celního ředitelství Jitka Blahutová.

"Dnes zadržený kamion převážel zřejmě komunální odpad, plasty, papír a podobně. Řidič tvrdil, že si jen zkracuje cestu a jeho cílem je Německo. Ale podle dokladů měl převážet potraviny," popsala Blahutová.

Zkracováním cesty vysvětlují řidiči vozů s odpadem cestu přes Česko často. Mnohdy ale nemají povolení k tranzitu. V úterý tak celníci zastavili v  Pomezí kamion se stavební sutí a u Rozvadova na Tachovsku kamion převážející staré hadry a boty. Už minulý týden celníci v západních Čechách zadrželi a vrátili zpět kamiony s kožedělným odpadem, azbestem či papírem.

Hlídky celníků u hraničních přechodů začaly 1. března jako reakce na nálezy načerno dovezeného odpadu z Německa do Čech. Podle Blahutové hlídky budou kamiony kontrolovat nadále. Navíc by jim v tom měl pomoci mobilní rentgen. Pomohl by odhalit odpad, i kdyby byl schován mezi zbožím.

Pavel Peňás

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí