zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vlnitá lepenka poslouží jako stavební materiál

21.03.2006
Obecné
Vlnitá lepenka poslouží jako stavební materiál

Pod záštitou ministra životního prostředí Libora Ambrozka se koná druhý ročník soutěže o nejzdařilejší zmenšenou kopii významných staveb, kterou pro studenty středních stavebních škol vyhlašuje Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Soutěž začíná symbolicky  21. března, tedy na první jarní den.

Studenti letos mohou soutěžit hned ve dvou kategoriích, což jim dává také větší šanci na výhru. Jedinou podmínkou je využít jako stavebního materiálu ekologické vlnité lepenky z recyklovaného papíru.       

Kromě hlavní kategorie „Světové stavby“  je v letošním roce právě pod patronací Ministerstva životního prostředí vyhlášena i kategorie  „Lidová architektura“.

Cílem soutěže je především upozornit na ekologické výhody materiálu, který se používá na výrobu obalů. Díky své stoprocentní recyklovatelnosti patří vlnitá lepenka mezi suroviny, jejichž využívání pomáhá chránit životní prostředí.

Autorské týmy tří nejlepších staveb v kategorii „Světové stavby“ získají 25, 10 a 5 tisíc Kč. Autoři nejlepší kopie stavby v kategorii „Lidová architektura“ získají nevšední a originální zážitek související s životním prostředím. Jaký konkrétně? To bude pro vítězné studenty překvapením.

Maketa stavby musí podle pravidel splňovat velikostní limit. Podstavu modelu je nutno vtěsnat do rozměru 1x1 metr. Materiál studentům zdarma dodá Svaz výrobců vlnitých lepenek. Jiné materiály kromě vlnité lepenky mohou studenti využít pouze pro spojovací či zpevňovací prvky.

Vítězové cen v jednotlivých kategoriích budou známi na začátku června tohoto roku a ceny jim budou předány v průběhu oslav Světového dne životního prostředí.

Další informace:

http://www.svvl.cz
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí