zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KCP pokutovala vodárenskou firmu

24.03.2006
Voda
KCP pokutovala vodárenskou firmu
Firma Vodovody a kanalizace (VAK) Hradec Králové dostala od Komise pro cenné papíry (KCP) pokutu jeden milión Kč za nedostatečné informování během vstupu strategického partnera do VAK. Firma se proti pokutě odvolala. Řekli to včera představitelé vodáren Pavel Loskot a Josef Malíř.
"VAK dostal pokutu za nesplnění informační povinnosti emitenta cenného papíru. Rozhodnutí je dosud nepravomocné," řekla ČTK mluvčí KCP Ivana Štefková.
Podle pověřeného ředitele vodáren Pavla Loskota se VAK odvolal proti celému výroku KCP. "Domníváme se, že jsme informační povinnost neporušili," řekl. Podle člena představenstva VAK a náměstka hradeckého primátora Josefa Malíře pokuta údajně souvisela se stížností minoritních akcionářů VAK.
VAK Hradec Králové se loni k 1. říjnu rozdělil na majetkovou a provozní část, přičemž provoz a zaměstnance prostřednictvím firmy Královéhradecká provozní převzala francouzská Veolia.
Celý proces vyhledání partnera a vstupu Veolie do VAK trval téměř dva roky. Kritice jej podrobili zejména někteří minoritní akcionáři.
Samotný VAK má nyní téměř 20 lidí a zabývá se hlavně investicemi. Hlavními akcionáři VAK jsou města v čele s Hradcem Králové, který v podniku drží téměř 60 % akcií.
Tento týden byl také zveřejněn případ lucemburské realitní společnosti Orco Property Group, která za neplnění povinností emitenta cenného papíru dostala od KCP pokutu 200 tisíc korun. "Pokuty za porušování informačních povinností, jehož se firmy dopouštějí například ve výročních nebo i pololetních zprávách, jsou poměrně časté," řekla HN Štefková.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí