zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové soutěží

10.04.2006
Voda
Příroda
Ekologové soutěží

Ve školním roce 2005/2006 probíhá již 11. ročník celostátní soutěže Ekologická olympiáda, určené studentům středních škol s hlubším zájmem o přírodu. V kraji Vysočina se však tato soutěž koná teprve podruhé. Pořadatelem letošního krajského kola, jehož téma je VODA, je ZO ČSOP Kněžice ve spolupráci se střediskem Chaloupky, Lesy ČR, s.p. a Krajem Vysočina.
 
Ekologická olympiáda se uskuteční 11. – 13. dubna ve středisku Chaloupky. Pro účastníky soutěže jsou připraveny testové otázky, které prověří znalosti z biologie, ekologie a ochrany přírody. Teoretická část je doplněna o určování přírodnin. Zároveň studenti prokáží své dovednosti a schopnost aplikovat teoretické znalosti v praktických dovednostech, které se uskuteční přímo v terénu. Studenti se budou také zamýšlet nad tím, co všechno pro nás voda znamená. Poslední den bude věnován exkurzi “k pramenům” do Žďárských vrchů. Program obohatí i návštěva heraltické vodárny, hledání vody s proutkařem panem Dvořákem z Klučova nebo beseda s RNDr. Vlastimilem Kostkanem, Ph.D. na téma Bobr, voda a krajina.

Pro pět nejlepších družstev je jako odměna v září připravena týdenní exkurze do Rakouska za poznáváním tamní přírody a života. Tato exkurze je finančně podpořena z Dispozičního fondu v rámci programu INTERREG IIIA a Krajem Vysočina.

http://www.trebicnews.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí