zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Restaurace budou lákat hosty na Stezkách chuti

15.04.2006
Příroda
Restaurace budou lákat hosty na Stezkách chuti

Jedinečné řízečky, lahodné babiččiny koláče nebo vyhlášené hospodské speciality budou nabízet restaurace, ale i hostince, kavárny a další stravovací zařízení v rámci mezinárodních Stezek chuti. Podnikatelé Konstantinolázeňska a okolí se na tom shodli na sobotní schůzce v Konstantinových Lázních.

Speciality místních gastronomických zařízení budou propagovány v rámci mezinárodního projektu Stezky chuti (Taste Trails), na kterém spolupracuje místní akční skupina (MAS) Český Západ – Místní partnerství s italskou MAS FAR Maremma a dalšími sedmi španělskými a dvěma maďarskými regiony.

Projekt na území MAS Český Západ – Místní partnerství realizuje za podpory Evropské unie občanské sdružení RECEPTT, jehož zástupce na setkání místních podnikatelů v cestovním ruchu minulou sobotu myšlenku představil. „V Toskánsku, odkud nápad projektu pochází, začali již dříve se Stezkami vína, díky velkému úspěchu nyní, pod názvem Stezky chuti, chtějí přizvat i výrobce olivového oleje a sýrů,“ řekl zástupce sdružení RECEPTT. „V našem regionu takové produkty nejsou moc rozšířené a proto jsme přišli s nápadem zapojit právě místní restaurace, hospůdky, cukrárny, kavárny a další gastronomická zařízení, kterých je v regionu jistě více. Každé z nich má jistě v nabídce nějakou specialitu, nebo je charakteristický určitým pokrmem či nápojem. Právě tyto speciality by je pak měly propagovat pod společným názvem Stezky chuti, což by mělo právě prostřednictvím dobrých pokrmů nalákat do regionu více návštěvníků,“ dodal zástupce RECEPTTu a vyzval majitele místních gastronomických zařízení, kteří mají zájem o zapojení do projektu, aby se do 24. dubna přihlásili na e-mailové adrese honza@receptt.net. Závěrem připomněl první výstup projektu: „Informace, které nám místní podnikatelé dají k dispozici, zpracujeme do propagačního materiálu, který bude volně distribuován nejen v jednotlivých zapojených podnicích, které se tak budou moci vzájemně propagovat, ale také v místních infocentrech a především na veletrzích cestovního ruchu v zahraničí. Samozřejmě počítáme s vydáním německé a výhledově i anglické verze.“

Shromážděné informace budou využity i pro další projekt občanského sdružení Poutníci od sv. Jana, ve kterém nabídnou návštěvníkům tipy na výlety do okolí Konstantinových Lázní. „Poutníky, kteří navštíví náš kraj, bychom rádi upozornili nejen na krásnou krajinu, ale také na zajímavosti, které cestou potká. A samozřejmě, každý poutník se během své cesty potřebuje i dobře najíst,“ vysvětlil František Fabík ze sdružení Poutníci od sv. Jana, proč i jeho sdružení bude prezentovat nabídku gurmánských zážitků v regionu.

Účastníci sobotní schůzky se také dohodli na založení regionálního sdružení podnikatelů v cestovním ruchu a zvolili si tříčlenný přípravný výbor, který by se založením sdružení měl zabývat. Zájemci o bližší informace se mohou přihlásit na e-mailu pwalks@comp.cz u paní Jitky Šimkové.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí