zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Český Západ získal další podporu

26.04.2006
Zemědělství
Český Západ získal další podporu

Místní akční skupina (MAS) Český Západ – Místní partnerství byla podpořena v rámci programu Leader ČR částkou 3 miliony Kč. Ty v následujících měsících rozdělí na projekty, které přispějí k diverzifikaci zemědělství, ale i k opravě místních památek či jinému zatraktivnění regionu, nebo na mezinárodní spolupráci.

MAS Český Západ – Místní partnerství je jednou z 23 MAS v České republice, které byly v rámci programu Leader ČR, financovaného Ministerstvem zemědělství ČR, letos podpořeny. V Plzeňském kraji se tohoto úspěchu podařilo dosáhnout ještě MAS Ekoregion Úhlava a MAS Pošumaví.

V současné době připravuje MAS vyhlášení výzvy k předkládání projektových žádostí, na základě kterých pak bude rozděleno 2,7 milionu Kč. Dotace budou poskytovány na projektu zemědělských subjektů, obcí a neziskových organizací, zaměřené na zvýšení atraktivity území formou péče o krajinu, obnovy místních památek a rozvoj ekologicky šetrného cestovního ruchu (např. hippo- nebo agroturistika). Pro obce a neziskové organizace budou dotace 80%, pro podnikatele v zemědělství 50%. Zájemcům o dotaci, kteří se ohlásí do 5. 5. 2006 na tel. 374692021, nabízí MAS také zpracování projektové žádosti.

MAS Český Západ – Místní partnerství působí na Konstantinolázeňsku, Stříbrsku a Plánsku již od roku 2003. Za tu dobu se jí podařilo, včetně již zmíněného úspěchu v programu Leader ČR 2006, získat podporu přes 23 milionů Kč. Tu průběžně rozděluje na projekty, realizované subjekty, které v regionu působí. „Přesto místní akční skupiny nejsou žádným vodovodem na peníze, jak by si leckdo představoval,“ řekla při setkání podpořených MAS, které se konalo minulý týden v Praze, Ing. arch. Kamila Matoušková CSc., která je ředitelkou odboru Ministerstva zemědělství, který program Leader řídí. Připomněla tak dlouhodobu práci na vytváření a průběžné aktualizaci rozvojových strategií místních akčních skupin a trvalou spolupráci jednotlivých partnerů na všech úrovních. Bez práce a především spolupráce nemá žádná MAS šanci na úspěch.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí