zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve znamení ekologie

28.04.2006
Obecné
Ve znamení ekologie
Přes 1200 vystavovatelů z 25 zemí světa se představuje na Stavebních veletrzích Brno 2006. Jejich součástí je například 12. ročník Mezinárodního stavebního veletrhu, který je největším svého druhu ve střední a východní Evropě, či veletrh technických zařízení budov nebo osvětlovací techniky. Uskuteční se první ročník samostatného veletrhu investic, financí, realit a technologií pro města a obce Urbis Invest, který se až do loňska konal v rámci Stavebních veletrhů.

NEJVĚTŠÍMU ZÁJMU laické veřejnosti se prozatím těšil mostní tank, který operoval u nově opraveného bazénu, a ukázka protipovodňových opatření. Potvrdilo se, že návštěvníci jsou po nedávných povodních na toto téma velice citliví.

Zato odborníky zaujal projekt revitalizace nádraží a brownfields (pozemků po ukončené průmyslové činnosti) a ukázka moderní inteligentní budovy 21. století. Na Fóru investičních příležitostí se nejaktivněji prezentovaly Ústecký a Karlovarský kraj, které společně s CzechInvestem lákaly potenciální investory.

Ekologie a zelená energie byly skloňovány ve všech pádech. Důkazem toho jsou i zlaté medaile: tepelné čerpadlo voda-voda od společnosti TC Mach z Brna, teplovodní kondenzační kotel Vailiant, krbová vložka Enbra s teplovodním výměníkem od firmy Brabenec ze Želetavy či cihly z lehkého betonu vyrobené z těžce zpracovatelného papíru (odpadu) a složek na bázi cementu DAXNER(r) od Pavla Harašína ze Šenova.

Pořadatelé očekávají, že letos na brněnské výstaviště zavítá na stavební veletrhy přes 100 tisíc návštěvníků.

AUTOR: Jiří Kučera
Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí