zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vynálezcom mesiaca apríl Autodesk vymenoval spoločnosť Environmental Systems Products

15.05.2006
Ovzduší
Vynálezcom mesiaca apríl Autodesk vymenoval spoločnosť Environmental Systems Products
Společnost Autodesk jmenovala Vynálezcem měsíce dubna 2006 společnost Environmental Systems Products (ESP), výrobce senzorů pro dálkové měření emisí vozidel.

ESP už déle než 25 let vyrábí produkty a poskytuje služby pro technické kontroly a údržbu automobilů. Její nejnovější inovace AccuScan 4600, navržená pomocí aplikace Autodesk Inventor, dokáže změřit výfukové emise vozidla za necelou sekundu a zkontroluje více než 3 000 vozidel za hodinu. Zajímavé není jen to, co AccuScan 4600 dělá, ale také jak to dělá: (RSD).

Podél silnic jsou umístěna zařízení systému Remote Sensing Device (RSD), která vysílají infračervené a ultrafialové světelné paprsky. Paprsky zachytí znečištění způsobené výfukovými zplodinami vozidel, které RSD okamžitě analyzuje. Digitální fotoaparát zachytí snímek registračního čísla vozu a software potom registrační informaci spojí s výsledkem měření emisí. Tento rychlý, neobtěžující test emisí umožňuje řidičům nechat si otestovat vozidlo bez návštěvy kontrolní stanice. Navíc v některých státech, které zavedly ekologické programy, jako například Colorado, řidiči vozidel, kteří dvakrát během dvou týdnů minou zařízení RSD s „čistým“ výsledkem, obdrží poštou potvrzení, které je zbavuje povinnosti dostavit se k testu emisí do kontrolní stanice.

Firma ESP v průběhu implementace aplikace Autodesk Inventor úzce spolupracovala se společností CADSoft Consulting, partnerem Autodesku, na všech úrovních školení. ESP použila Autodesk Inventor při práci na všech aspektech návrhu analyzátoru s laserovým vzdáleným čidlem AccuScan 4600. „Někteří členové našeho návrhářského týmu používají AutoCAD už déle než 20 let, takže jsme v přechodu na Autodesk Inventor neviděli problém. Se softwarem Autodesk Inventor se snadno pracuje a umožnil nám navrhnout vysoce kvalitní, lépe vypadající a fungující produkt,“ vysvětlil Bert Contreras, ředitel služeb podpory firmy ESP. „V laserovém senzoru používáme několik zrcadel, takže úhly a vzdálenosti mezi jednotlivými optickými prvky musí být naprosto přesné. Díky modelování všech součástí v aplikaci Autodesk Inventor jsme mohli všechny potřebné úpravy provést ještě před investicí do fyzického prototypu.“

„Využití aplikace Autodesk Inventor ve firmě ESP není jen o návrhu technicky dokonalého produktu – je to také o návrhu produktů, které přispívají ke zvyšování kvality ovzduší a bezpečnosti vozidel pro milióny lidí,“ řekl Robert Kross, viceprezident Manufacturing Solutions Division společnosti Autodesk. „S potěšením firmu ESP jmenujeme dubnovým vynálezcem měsíce.“

Zdroj: Autodesk
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí