zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veolia Voda lídrem na Slovensku

22.05.2006
Voda
Veolia Voda lídrem na Slovensku
Veolia Voda zvítězila ve dvou mezinárodních výběrových řízeních na poskytování vodárenských a kanalizačních služeb na Slovensku. První vyhlásila Stredoslovenská vodárenská spoločnosť z Banské Bystrice a druhé Popradská vodárenská společnost.

Stredoslovenská vodárenská spoločnosť z Banské Bystrice pokrývá region středního Slovenska. Smlouva byla uzavřena na 30 let a představuje roční obrat cca 1,57 miliardy slovenských korun. Společnost bude zásobovat 650 tisíc obyvatel a zaměstná 1400 lidí.

Popradská vodárenská společnost zajišťuje vodárenské a kanalizační služby v Popradu a okolních obcích. V rámci 30 leté smlouvy bude Veolia Voda provozovat vodovody a kanalizace a dodávat služby pro zhruba 300 000 obyvatel. Roční obrat společnosti je 565 milionů slovenských korun.

Veolia Voda se tím stává lídrem slovenského vodohospodářského trhu. Bude zajišťovat vodárenské a kanalizační služby pro 950 000 obyvatel z 750 měst a obcí a bude zaměstnávat na 1400 osob.

"Na slovenský vodárenský trh přichází provozní model osvědčený v České republice a dalších evropských zemích umožňující městům plnou kontrolu nad vývojem investic, cen za vodné a stočné a přístup k dotacím z EU," řekl generální ředitel Veolia Voda pro střední Evropu a Rusko Philippe Guitard.
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí