zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

”VZDUCH, LIDÉ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ”, JE TÉMATEM DEVÍTIDENNÍHO SETKÁNÍ SNĚMU DĚTÍ

25.05.2006
Obecné
Ovzduší
”VZDUCH, LIDÉ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ”, JE TÉMATEM DEVÍTIDENNÍHO SETKÁNÍ SNĚMU DĚTÍ

Ve dnech 27. května až 5. června 2006 proběhne ve Sporthotelu Můstek v Jáchymově devítidenní setkání členů Sněmu dětí ČR pro životní prostředí z celé České republiky. Setkání bude zaměřeno na téma: "Vzduch, lidé a životní prostředí". V rámci patnácti přednášek, praktik a pozorování, které členové v průběhu týdne absolvují, se s daným tématem seznámí prostřednictvím pozvaných odborníků zastupujících státní správu, vysoké školy, nevládní organizace a firmy.

Setkání vyvrcholí v závěru týdne, kdy budou mít členové Sněmu dětí
v rámci panelové diskuse v Praze možnost prezentovat svou půlroční práci a vyslechnout odpovědi na své otázky, jež si na základě své činnosti a získaných informací z přednášek připraví. Na otázky mladých lidí budou odpovídat pozvaní hosté: zástupci ministerstva životního prostředí ČR, zástupci Parlamentu ČR, Státního fondu životního prostředí ČR, krajských úřadů, firem a nevládních organizací. V průběhu panelové diskuse bude slavnostně zahájena výstava prací žáků základních škol a gymnázií zapojených do projektu ”Vzdušný oceán”. Ta pak bude převezena a až do 18. června vystavena v Ekogymnáziu v Praze v Malešicích.

Pro obohacení odborného programu bude pro členy Sněmu dětí připravena exkurze, v jejímž průběhu si budou moci názorně ověřit informace načerpané
v přednáškách. Navštíví vybraná tématicky zajímavá místa v rámci vrcholových partií Krušných hor: mrtvý les v lokalitě kopce Meluzína s výhledem do Sokolovské a Mostecké pánve na zdejší hojné tepelné elektrárny, rašeliniště na Božím daru, údolí potoka Černá, kde uvidí vliv starých povrchových těžeb (rašeliny, rud) na životní prostředí a dnešní faunu a floru, seznámí se se způsobem obnovy lesů a zavítáme také na výsypku v Hájku u Ostrova.

Na závěr celého týdne děti zformulují svá stanoviska k problematice ”Vzduch a životní prostředí” do závěrečného prohlášení a pro sdělovací prostředky vypracují tiskovou zprávu.

Agentura Koniklec, Chelčického 12, 130 00 Praha 3,

kontaktní osoba: Václav Bratrych, tel.: 732 749 878 , e-mail: sdcr@koniklec.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí