zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Severočeská vodárenská společnost (SVS) končí realizaci Projektu Podkrušnohoří

29.05.2006
Voda
Severočeská vodárenská společnost (SVS) končí realizaci Projektu Podkrušnohoří

Severočeská vodárenská společnost včera ukončila rekonstrukci úpravny pitné vody v Hradišti na Chomutovsku a opravu vodovodního přivaděče Želenice-Bílina.ilustrační foto - redakce Završila tak třetinu projektu ISPA Podkrušnohoří, během června uvede do provozu i novou kanalizační síť na Ústecku a opravené čistírny odpadních vod na Chomutovsku a Lounsku. Téměř polovinu celkových nákladů přes 28 milionů eur (asi 840 milionů korun) uhradila Evropská unie.
    EU přispěla z fondu soudržnosti částkou 12,8 milionu eur (asi 384 milionů korun), stát dodal z fondu životního prostředí dalších více než 50 milionů korun.
    SVS letos investuje do pořízení nových vodovodů a kanalizace a do oprav téměř 1,1 miliardy korun. Na investice firma vyčlenila nejvyšší částku v historii. Modernizovat technologii a rekonstruovat čistírny odpadních vod musí proto, aby splnila požadavky EU a nové české normy na kvalitu pitné vody a vypouštěných vod do roku 2010.
    Základním zdrojem financování staveb je podíl z ceny vodného a stočného v regionu doplněný podporami ze státního rozpočtu a dotacemi z fondů EU.
    SVS je největší vodárenskou společností v Čechách, její region pokrývá 12 procent území ČR. Firma svá zařízení na rozvod a úpravu vody pronajímá distributorovi vody - Severočeským vodovodům a kanalizacím. Jde celkem o 8109 km vodovodů, 3237 kanalizačních sítí, 53 úpraven vody, 156 čistíren odpadních vod, 1051 vodojemů, a 587 čerpacích stanic. Stoprocentním vlastníkem SVS je 458 měst a obcí v Ústeckém a Libereckém kraji.

http://www.cerstvezpravy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí