zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo potvrdilo pokutu deset mil. Kč za odpad v Libčevsi

05.06.2006
Odpady
Ministerstvo potvrdilo pokutu deset mil. Kč za odpad v Libčevsi

Ministerstvo životního prostředí potvrdilo pokutu deset milionů korun firmě Bau 24 za ukládání německého odpadu v bývalém zemědělském objektu v Libčevsi na Lounsku. ČTK o tom dnes informoval Jiří Turek z ústeckého pracoviště České inspekce životního prostředí (ČIŽP).

Ústecká pobočka ČIZP uložila firmě pokutu již v dubnu. Společnost Bau 24 je ale v konkurzu. Správce konkurzní podstaty se proti desetimilionové pokutě odvolal k ministerstvu životního prostředí. "Ministerstvo jeho odvolání jako neodůvodněné zamítlo," řekl Turek.
   
Skládku německého odpadu v Libčevsi odhalili celníci letos v lednu. Ministerstvu se podařilo vyjednat s německou stranou odvoz části odpadků zpět do Německa. Část odpadu byla odvezena na řízenou skládku na Mostecko.
   
Policie v dubnu informovala, že obvinila v souvislosti s dovozem německého odpadu na skládku v Libčevsi tři lidi. Dnes lounští policisté ČTK řekli, že obvinili z porušování předpisů o oběhu zboží s cizinou dalšího muže. Je to řidič z Příbrami, který přivezl do Libčevsi jeden kamion s německými odpady, uvedl lounský policista, který se případem zabývá.
   
Ústecká pobočka ČIŽP podle Turka vede nyní správní řízení ještě se společností Slansped, a to kvůli odpadu, který firma nechala navézt do bývalého zemědělského objektu v Martiněvsi-Radešíně na Litoměřicku. Správní řízení o uložení pokuty ještě neskončilo, uvedl Turek. 
 
 
 
 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí