zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Technologická platforma pro sektor lesního hospodářství

07.06.2006
Les
Technologická platforma pro sektor lesního hospodářství

Inovační a udržitelné využití lesních zdrojů s vizí do roku 2030. Výzva k zapojení všech členských zemí EU. Evropská konfederace zpracovatelů dřeva (CEI-Bois), Konfederace evropských vlastníků lesa (CEPF) a Konfederace evropského papírenského průmyslu (CEPI) sestavila projekt na vytvoření technologické platformy (TP) pro sektor založený na lesních zdrojích (forest-based sector).Cílem projektu je stanovit směry dalšího výzkumu a vývoje v tomto sektoru a implementovat je do praxe. TP pro sektor lesního hospodářství je řízena potřebami průmyslu.

Aktivity platformy řídí HLG (High-Level Group). V HLG jsou zastoupeni zástupci průmyslu a jako pozorovatelé zástupci Evropské komise, GŘ pro výzkum a GŘ pro podnikání.

HLG jmenuje projektovou skupinu (PG): management projektu, který tvoří ředitel projektu a sekretariát platformy. PG je odpovědná za monitorování rozvoje a fungování platformy.

HLG jmenovala poradní výbor (Advisory Committee, AC), který má poradní úlohu. V současné době tvoří AC techničtí ředitelé pro V&V a zástupci národních podpůrných skupin.

Národní podpůrné skupiny (National Support Groups, NSG) byly vytvořeny pro zajištění komunikačního kanálu směrem k jednotlivým zemím. Všechny země EU jsou vyzvány ke zřízení NSG.

Problematikou výzkumu se v rámci platformy bude zabývat výzkumná rada (SC), která je tvořena zástupci vědecké sféry. SC hraje klíčovou úlohu při vypracování “Strategické výzkumné agendy” (viz příloha).

Povědomí o platformě a každodenní komunikaci v rámci platformy zajišťuje tzv. komunikační skupina.

Zdroj: ÚZPI

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí