zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čína podpořila výstavbu třetí největší vodní elektrárny v zemi

07.06.2006
Voda
Energie
Čína podpořila výstavbu třetí největší vodní elektrárny v zemi

Peking  - Čína udělila první souhlas k výstavbě třetí největší hydroelektrárny v zemi. Projekt s přehradou však má být umístěn v regionu, kde podobné projekty vyvolávají kontroverzní reakce, zvláště kvůli ochraně životního prostředí. Informuje o tom dnes list China Daily.

Národní rozvojová a reformní komise podpořila návrh na výstavbu elektrárny Pai-che-tchan na dolním toku řeky Ťin-ša na hranici mezi jihozápadními provinciemi S'-čchuan a Jün-nan. S instalovanou kapacitou 12 gigawattů má být třetí největší hydroelektrárnou v zemi za Třemi soutěskami a Si-luo-tu, která je také na řece Ťin-ša, upozornil list. Všechny provozuje firma China Three Gorges Project Corp., mateřská společnost Yangtze Electric Power.

Čína má problémy se zvyšující se závislostí na dovozu ropy. Chce proto zvýšit do roku 2020 podíl energie získávané z obnovitelných zdrojů na 15 procent z nynějších sedmi. Solární a větrné projekty jsou ale příliš nákladné, proto staví gigantická vodní díla. Velká část ochránců životního prostředí však proti tomu vystupuje, protože vodní přehrady podle nich narušují ekosystémy, a nelze je tedy považovat za obnovitelné zdroje, napsala agentura Reuters.

Zdroj: Financninoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí