zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé vyhodili do velkých kontejnerů devadesát tun nadměrného odpadu

12.06.2006
Odpady
Lidé vyhodili do velkých kontejnerů devadesát tun nadměrného odpadu

BRUNTÁL - Bruntálské domácnosti se během jarního úklidu ve velkém zbavovaly nadměrného odpadu. Využily k tomu velkoobjemové kontejnery, které byly rozmístěny celkem na sedmasedmdesáti místech Bruntálu. Velkoobjemové kontejnery byly k dispozici obyvatelům prakticky všech částí města od 2. do 24. května a za tuto dobu do nich lidé naházeli na devadesát tun velkého odpadu - například starého nábytku, větších elektrických spotřebičů, odpadů vznikajícího při rekonstrukcích bytů a podobně. Zhruba stejné množství lidé zlikvidovali za stejnou dobu na podzim loňského roku.

Kontejnery budou v ulicích města rozmístěny opět letos na podzim, a to přibližně na stejných místech a po stejně dlouhý časový úsek.

Velkoobjemové kontejnery slouží k ukládání odpadu, který do klasických popelnic nepatří, který se do těchto popelnic nevejde a jehož se lidé často nenamáhají zbavovat jinak, než odložením u popelnic, což také nesmějí.

K tomuto účelu je kromě velkoobjemových kontejnerů pro všechny občany k dispozici po celý rok a bezplatně recyklační dvůr na Polní ulici. Recyklační dvůr je otevřen v pondělí od 8.00 do 12.30 hodin, v úterý, ve středu, ve čtvrtek a v pátek od 8.00 do 16.30 hodin (s polední přestávkou mezi 12.30 a 13.00 hod.) a v sobotu od 8.00 do 12.00 hodin. Na sběrný dvůr mohou lidé odvážet zdarma nebezpečný odpad, ostatní a velkoobjemový odpad či stavební suť v omezeném množství (cca 1 m3/měsíc). Telefon do recyklačního dvora je 554 716 386.

Další informace o možnostech nakládání s odpady se lidé mohou dozvědět na oficiálních internetových stránkách Města Bruntálu www.mubruntal.cz, odkaz Servis občanům.


Autor: Jiří Ondrášek
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí