zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Košťálově na Semilsku hořela ráno skládka odpadů

13.06.2006
Odpady
Havárie
V Košťálově na Semilsku hořela ráno skládka odpadů
KOŠŤÁLOV - V Košťálově na Semilsku hořela ráno skládka odpadů. Dým stoupající z vytěženého lomu, kde je umístěna, byl vidět na vzdálenost mnoha kilometrů. Požár byl hasičům nahlášen kolem 08:50. Jeho likvidace trvala šesti profesionálním i dobrovolným jednotkám půldruhé hodiny, sdělil operační důstojník Hasičského záchranného sboru v Liberci Karel Skořepa.

Podle operačního důstojníka semilských hasičů vznikl oheň na jednom místě a kvůli větru se poměrně rychle rozšiřoval. Nakonec zasáhl plochu asi 500 metrů čtverečních. Přestože byl oheň již uhašen, hasiči na místě zůstali až do 12:00, kdy zásah ukončili. Rozhrnovali vrstvy odpadu a kontrolovali, zda někde ještě nezůstala žhavá místa, která by se mohla rozhořet. "I po skončení zásahu zůstala na místě jednotka dobrovolných hasičů z nedalekého Libštátu pro případ, že by skládka znovu vzplála," dodal Skořepa.

Skládka v Košťálově patří k největším v Libereckém kraji. Leží zhruba kilometr od obce ve vytěženém lomu, podle hasičů nebyli tedy obyvatelé bezprostředně ohněm ohroženi, kouř navíc stoupal kolmo vzhůru. Oheň podle Skořepy způsobil minimální škody, jeho příčiny stále nejsou jasné. "V případě skládky je ale většinou velmi obtížné příčinu požáru zjistit," řekl hasič a dodal, že podobný požár na této skládce v posledních letech nepamatuje.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí