zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tři vodní plochy na Českolipsku nejsou vhodné ke koupání

17.06.2006
Voda
Tři vodní plochy na Českolipsku nejsou vhodné ke koupání

Tři vodní plochy na Českolipsku nejsou vhodné ke koupání. Na koupališti v Dubici vyhlásil hygienik úplný zákaz koupání, v Hamru na jezeře je nevhodná voda a zhoršenou kvalitu vody, která by mohla ublížit citlivějším lidem, prokázaly rozbory i na koupališti v Heřmanicích.

Všechna tato koupaliště měla problémy se sinicemi již v minulém roce. Na svých internetových stránkách to uvedla dnes Krajská hygienická stanice v Liberci.

"Pravidelně budeme přes léto sledovat v kraji mimo jablonecké a liberecké přehrady ještě 34 přírodních koupališť a tři venkovní bazény s recirkulací," řekla mluvčí krajské hygienické stanice Zuzana Balašová. Dosud hygienici prověřili asi polovinu z nich. Dobrá kvalita vody je i v Máchově jezeře, které se podrobilo již podruhé ozdravné chemické kúře. Celkem se při ní vtlačilo do vody 250 tun roztoku hlinitých solí, aplikace stála asi 3,3 milionu korun.

Koupací sezona začala i v přehradě v Jablonci nad Nisou. I tam se obávají sinic, ale nechystají proti nim žádný chemický boj.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí