zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inovace v souladu s ekologií

27.06.2006
EMS
Inovace v souladu s ekologií
Dobrá technická úroveň výrobků v oblasti elektroinstalačních materiálů, ale i jejich ekologičnost je cílem společnosti KOPOS Kolín, a.s., která je držitelem certifikátu ISO 9001 a ISO 14001 či osvědčení Bezpečný podnik a Česká kvalita. Důraz klade zejména na vývoj bezolovnatých a bezhalogenových produktů. Dokazuje to několik posledních novinek představených na veletrhu AMPER 2006.

Patří sem zejména dělená chránička Kopohalf, která je vhodná pro ochranu podzemního ukládání kabelů v průmyslových, silničních a mostních stavbách, na železničních tratích, letištích a elektrárnách, při trasování energetických a sdělovacích vedení, v betonových konstrukcích. Díky vysoké odolnosti proti agresivním látkám se uplatní i v chemickém průmyslu. Lze ji použít rovněž jako záložní ochranné trubky pro pozdější vložení kabelů a pro dodatečnou ochranu již nainstalovaných zemních kabelů.

Ze samozhášivého bezhalogenového materiálu, který při hoření neprodukuje toxické plyny a vyznačuje se sníženou dýmivostí, je vyrobena soustava bezhalogenových lišt LHD ve třech dimenzích včetně krytů. Jsou proto vhodné do tzv. shromažďovacích prostor (kina, divadla, školy, nádraží, letiště, nákupní centra, výškové budovy), kde se vyžaduje vyšší míra zabezpečení. K dispozici je též sada příslušenství a krytek.

Výrobky, které najdou uplatnění spíše v interiéru, dobře reprezentuje parapetní kanál PK 160 x 65D. Dutý dvoukomorový parapetní kanál je určený pro přístrojové moduly 45 mm a vyrábí se v délce 2 m. Slouží k přehlednému uložení kabelů v kancelářích, výrobních halách a všech dalších prostorách, kde se vyskytuje velké množství vodičů. Dvoukomorové řešení a možnost oddělení silových a datových kabelů prostřednictvím dělicí příčky nabízí spolu s příslušenstvím včetně krytů komplexní řešení na nejvyšší úrovni.

K interiérovým záležitostem, které vyhoví i prostorám s velkými požadavky na design, patří sada lišt LHD s povrchem imitujícím dřevo ve dvou rozměrech LHD 20 x 20 a LHD 40 x 20. Lišty, které se vyrábějí v délce 2 m, jsou k dispozici v provedení světlé nebo tmavé dřevo.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ASIO, spol.s r.o.
27
10. 2017
27.10.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
INISOFT s.r.o.
31
10. 2017
31.10.2017 - Seminář, školení
Praha, ČVÚT
4
11. 2017
4-5.11.2017 - Seminář, školení
Eko osada Bílé Karpaty
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí