zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předávání mezinárodních titulů Ekoškola

21.06.2006
Obecné
Předávání mezinárodních titulů Ekoškola

Dne 27. června 2006 proběhne ve Valdštejnském paláci slavnostní předávání mezinárodních titulů Ekoškola (Eco-Schools), které pořádá Sdružení TEREZA ve spolupráci se Senátem ČR.

Tento prestižní titul bude udělen školám, které na základě metodických pokynů naplnily kritéria vedoucí k ekologizaci provozu samotných budov školy za týmové spolupráce žáků, pedagogů a dalších zaměstnanců.

Slavnostní vyhlášení bude probíhat pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva životního prostředí ČR za účasti vzácných hostů (mj. starostů obcí daných škol).

„Jsem rád, a myslím, že to můžu říct i za Ministerstvo životního prostředí, že do ČR Sdružení TEREZA zavedlo mezinárodní projekt Ekoškola (Eco-Schools), který již řadu let úspěšně funguje ve většině členských zemí Evropské unie. Zahraniční zkušenosti ukazují, že Ekoškola může přitáhnout velký počet škol a přitom dál dosahovat praktických výsledků. Studie v některých zemích jasně konstatovaly, že školy do něj zapojené mají prokazatelně menší negativní dopad na životní prostředí než ostatní školy, produkují méně odpadu, hospodárněji nakládají s energiemi apod. Věřím, že se u nás podaří na tuto dobrou praxi navázat,“ řekl o projektu Mgr. Jakub Kašpar, ředitel odboru vnějších vztahů Ministerstva životního prostředí České republiky.

Do Ekoškoly je zapojeno 37 převážně evropských zemí a kolem 15 000 škol. U nás se ve školním roce 2005/2006 přihlásilo 74 škol, 22 z nich již letos požádalo o udělení mezinárodního titulu. Žádosti těchto škol jsou posouzeny pracovníky TEREZY. Následně jsou na školy vysláni auditoři z řad odborníků v oblasti životního prostředí, ekologie a vzdělávání. Na závěr jsou zprávy auditorů posouzeny odbornou komisí, která učiní závěrečné rozhodnutí o udělení titulu.

Projekt Ekoškola je po dobu dvou let spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Partnery projektu jsou Provident Financial, s.r.o. a Nadační fond Veolia.

 

Další informace:

www.terezanet.cz

www.eco-schools.org

Kontaktní osoba:

Daniela Virágová

daniela.viragova@terezanet.cz

mobil.: 420 - 736 24 65 79

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí