zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve čtvrtek se bude hlasovat o trase R35 na Pardubicku

22.06.2006
EIA
Ve čtvrtek se bude hlasovat o trase R35 na Pardubicku

Schválením jižní varianty zastupitelé kraje usnadní její výstavbu, tvrdí Děti Země

V rámci konečné fáze schvalování územního plánu Pardubického kraje budou zastupitelé 22. června jednat o změně svého stanoviska ve prospěch jižní varianty silnice R35 s řadou přivaděčů a s prioritní finanční podporou státu. Nebo také setrvají na severní variantě s řadou neočekávaných rizik na její rychlou výstavbu. Zvrátit jejich názor ve prospěch ekologické jižní trasy by mělo i Memorandum o R35, které zástupci Ministerstva dopravy a Pardubického kraje podepsali 4. května 2006, a které podle Dětí Země představuje realisticky způsob řešení dopravní obslužnosti kraje i potřeb státu.

„Doufáme, že u většiny zastupitelů nakonec převáží dlouhodobý zájem celého kraje a že dají svůj hlas jižní variantě R35, kterou dokonce aktivně podporuje i stát,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země.

Tato varianta má také kladné veškeré dostupné odborné posudky, její výstavbu aktivně podporuje již více než tři roky téměř deset obcí, šest místních sdružení a více než čtyři tisíce signatářů různých petic.

„Možná by se k ní mohla konečně přiklonit většina zastupitelů z ODS, která na celostátní úrovni úspěšně vyjednává o koaliční vládě s KDU-ČSL a se Stranou zelených,“ uvažuje dále Patrik.

Výhodou jižní varianty R35 je postupné zprovozňování jednotlivých úseků a daleko menší riziko střetů s přírodou a s občany dotčených obcí. Od počátku schvalování územního plánu kraje měla také ze strany měst a obcí a veřejnosti největší podporu. Navíc ani jedna obec neuvedla, že s ní vyloženě nesouhlasí.

Odkaz na internetové stránky o R35:

Silnice R35 na Pardubicku = R35.ecn.cz

Memorandum o jižní variantě R35 = r35.ecn.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí