zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starostové: Technoparty tu nechceme!

22.06.2006
Obecné
Starostové: Technoparty tu nechceme!

Akce ve vojenském prostoru není podle nich legální

DOUPOV - Ode dneška za 42 dní vypukne pravé peklo, hrozí se starostové obcí kolem Doupova. Technoparty CzechTek má na území vojenského újezdu Hradiště vypuknout koncem července. Ministerstvo obrany už podepsalo s organizátory dohodu. Obce v okolí ale obešlo!

„Napadneme smlouvu jako porušení zákona. Tato akce uvnitř vojenského výcvikového prostoru není legální. Sbíráme podpisy pod petici. Chystáme se smlouvu rozcupovat,“ uvedl včera předseda sdružení obcí Vladař Radan Večerka. Smlouva o nás bez nás ho jako právníka popudila. Třicet tisíc technařů musí na vojenské území projet přes obce Radnice, Maštov nebo Valeč. „Technoparty se má odehrát dva kilometry za obcí se 730 obyvateli. Jde o návrší, z něhož se budou bubny rozléhat široko do kraje. Vede tam silnice, na níž se stěží vyhnou dva trabanty. Doufám, že ministerstvo pošle někoho, kdo si to tu s námi vytrpí,“ rozčiluje se starosta Maštova Josef Slunéčko. Podobně míní starostka Radonic Věra Vernerová, která se obává zamoření luk i kriminality. „Je ironií, že po příslibu otevření území o velikosti 33 000 hektarů milovníkům přírody a houbařům se do okolí Bražova a Albeřic dostanou jen technaři,“ napadá rozhodnutí Večerka. Místní se chystají otevřít na uvítanou technařům ventilaci prasečáku.

Pro srovnání:

,,Pozemek je v údolí, obklopeném terénem a porostem, takže bude zabráněno šíření hluku,’’ dodal ČírTek.

Protesty jsou nám známy. Jde o území Vojenského újezdu Hradiště, kde vojska běžně cvičí a kde se i střílí, dostatečně vzdálené od hustého osídlení. Technoparty nemůže proto tolik rušit,“ sdělil včera Právu tiskový mluvčí ministerstva obrany Andrej ČírTek s tím, že dohodou s technaři chce ministerstvo zabránit neblahým událostem z loňska, aby nebylo použito rozsáhlé nasazení bezpečnostních složek.

http://czechtek.bloguje.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí