zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobřany získaly ocenění za třídění odpadů

23.06.2006
Odpady
Dobřany získaly ocenění za třídění odpadů
Město Dobřany bylo vyhodnoceno jako jedno ze čtrnácti nejlepších měst a obcí v třídění odpadů a systému odpadového hospodářství v České republice.

Během slavnostního večera konference Odpadové dny 2006 bylo město Dobřany oceněno v prestižní soutěži O křišťálovou popelnici, které pořádá autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Jako výraz ocenění byl městu Dobřany předán čestný diplom.

7. a 8. června 2006 se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové konal pod záštitou Ministerstva životního prostředí a města Hradec Králové sedmý ročník konference pro odbornou veřejnost Odpadové dny 2006.
Součástí konference je již tradičně vyhodnocení obcí zapojených do systému EKO-KOM, a to ve výsledcích třídění za rok 2005. Hodnoceny byly nejen výsledky výtěžnosti tříděného odpadu na obyvatele obce, ale i celkový přístup ke třídění, zavádění novinek a komplexnost poskytovaných služeb odpadového hospodářství, včetně informačních aktivit obcí směrem k obyvatelům pro správné nakládání s odpady.

V roce 2005 bylo do systému EKO-KOM zapojeno již více jak 5200 obcí z celé České republiky. Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. vyhlásila na slavnostním večeru ve středu 7.6.2006 čtrnáct neúspěšnějších obcí. První tři získali křišťálové popelnice. Na prvním místě se umístilo město Žďár nad Sázavou. Z obcí Plzeňského kraje se do finálové čtrnáctky dostalo ještě město Horšovský Týn.
Toto prestižní umístění z tak velkého počtu obcí zapojených do systému třídění odpadů EKO-KOM získalo město Dobřany díky dobře nastavenému a fungujícímu systému nakládání s komunálním odpadem na území města. Město zavedlo v loňském roce nově jako jedno z prvních v kraji oddělený sběr čirého (bílého) skla, občané mohou využívat čtyřikrát v týdnu po celý den sběrný dvůr odpadů a pro místní části jsou minimálně dvakrát ročně realizovány samostatné mobilní sběry problémových odpadů. Město připravuje v oblasti odpadového hospodářství další zlepšení kvality celého systému, především pak ve vztahu k obyvatelům města.


Hlavní poděkování za vynikající výsledky ve srovnání s ostatními obcemi patří především občanům města Dobřany, tedy konkrétně všem, kteří se aktivně podíleli na třídění odpadů a kterým není lhostejné jejich zdravé životní prostředí. Vždyť třídění odpadů je jedna z mála věcí, jak může pomoci přírodě opravdu každý z nás.

Město Dobřany svým „odpady třídícím“ obyvatelům opravdu moc děkuje a prosí je, aby třídili dále a přesvědčovali o správnosti třídění odpadů své „netřídící“ okolí.

Představitelé města v této souvislosti věří, že se do třídění odpadů zapojí další občané a město příští ročník této prestižní soutěže vyhraje či minimálně získá jednu ze tří prvních cen – opravdu krásných křišťálových popelnic.

http://www.regionplzen.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí