zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové vezmou veřejnost do zázemí přehrad

26.06.2006
Voda
Ekologové vezmou veřejnost do zázemí přehrad
LIBEREC -Štoly, věže na hrázích a odběrná zařízení na přehradách v Jizerských horách ukážou lidem ekologové ze Společnosti pro Jizerské hory během ekologického programu, který je zaměřen na přírodní zdroje. První exkurze zavede tuto sobotu 30 návštěvníků do štoly vodního díla v Josefově Dole. Organizátor akce Martin Jaroušek řekl, že zájem veřejnosti o přehradu byl daleko větší, než kolik lidí je technicky možné do štoly přivést.

"Chystáme spolu s Povodím Labe ale ještě dvoudenní prohlídku přehrady na Souši a Bedřichovské přehrady na Černé Nise," dodal Jaroušek. Cílem exkurzí je seznámit veřejnost s historií a současným využitím přehrad. Všechna vodní díla jsou běžně nepřístupná.

Společnost pro Jizerské hory, která také pravidelně zajišťuje úklid hor, má nyní pro své kurzy ekologické výchovy ideální podmínky. Na Jizerce dokončuje nové ekologické centrum. Oficiálně se otevře v polovině července.

"Nabízet budeme školám pobyty v přírodě, získáme také přednáškový sál a možnost ubytování pro 28 osob," dodal Jaroušek. V ekocentru najdou zázemí i strážci ochrany přírody
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí