zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovarský kraj zaplatí odstranění černé skládky v Rovné

26.06.2006
Odpady
Karlovarský kraj zaplatí odstranění černé skládky v Rovné

Karlovy Vary -- Karlovarský kraj zaplatí likvidaci černé skládky nad osadou Podstrání v katastru Rovné na Sokolovsku. Skládka se nachází v bývalém zemědělském objektu, který nyní patří Nadaci Georgia Agricoly. Ta ale na likvidaci skládky, která hyzdí okolí, nemá peníze. S financováním už souhlasila krajská rada, informoval dnes ČTK radní Luboš Orálek.

V současné době jsou na skládce odpady komunální povahy, včetně například zbytků počítačů, televizí a lednic. Některé druhy odpadů jsou přitom klasifikovány jako nebezpečné. "Nadace se obrátila na Karlovarský kraj. Zároveň podala trestní oznámení na neznámého pachatele pro založení černé skládky," uvedl Orálek.

Odbor životního prostředí a zemědělství Karlovarského kraje při místním šetření navíc nalezl písemnosti, které by mohly pomoci odhalit původce černé skládky. "Tyto podklady kraj zaslal Policii ČR," dodal Orálek.

Po jednáních nabídly likvidaci skládky Technické služby Horní Slavkov, které zároveň provedou terénní úpravy, jež zamezí, aby do objektu mohly i nadále najíždět automobily. Předpokládané náklady na odstranění skládky včetně terénních úprav by neměly přesáhnout 150 000 korun. Veškeré práce by měly být provedeny do konce července.

Podle Orálka by kraj mohl v příštím roce alespoň částečně pomoci obcím uhradit vyčištění některých lokalit, kde odpady způsobují riziko pro životní prostředí nebo zdraví občanů. "Nebude se jednat o systém dotací, ale budou se operativně posuzovat a řešit jednotlivé případy," uvedl Orálek.

Pavel Peňás
Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí