zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na středočeské kolo ekologické olympiády

03.07.2006
Příroda
Pozvánka na středočeské kolo ekologické olympiády

Český svaz ochránců přírody Vlašim zve studenty středočeských středních škol na 11. ročník středočeského kola Ekologické olympiády, která se uskuteční ve Vlašimi ve dnech 22. – 23. 9. 2006. Ústředním tématem letošního kola je ochrana zvířat.

Ekologická olympiáda má v České republice dlouholetou tradici a je organizována s podporou MŠMT ČR (soutěž typu C). Jejím cílem je motivovat studenty k hlubšímu zájmu o ochranu přírody a životního prostředí a ekologii.

Olympiády se účastní tříčlenná soutěžní družstva studentů středních škol. V teoretické části družstva prokazují své znalosti v ekologii a ochraně přírody (např. ekologické pojmy, stav životního prostředí v Čechách a ve světě, globální ekologické problémy, právní normy na ochranu přírody, poznávání rostlin, zvířat, hornin, minerálů, hub apod.), praktická část probíhá přímo v terénu a studenti v ní prokazují své ochranářské zkušenosti, dovednosti (např. systémové myšlení, schopnost spolupráce a rozhodování, tvořivost a další). Vítězové postupují do národního finále.

Pro doprovázející pedagogy je po dobu soutěže připraven seminář "Jak na téma ochrana zvířat". Účastníci semináře získají obsáhlý manuál s informacemi, popisem aktivit a pracovními listy.

Podrobnější propozice soutěže s přihláškou a sborníky z minulých kol Ekologické olympiády, které obsahují otázky z teoretické části i zadání praktických úkolů, najdete na našich webových stránkách www.csopvlasim.cz

Jan Urban, koordinátor středočeského kola EO

ČSOP Vlašim
email: vlasim@csop.cz
www stránky: www.csopvlasim.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí