zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mapy v národním parku nahradí průvodci

04.07.2006
Příroda
Mapy v národním parku nahradí průvodci
Krásná Lípa - Dva nové průvodcovské okruhy krajinou Českého Švýcarska připravila pro stávající turistickou sezónu stejnojmenná obecně prospěšná společnost. Díky tomuto servisu mohou návštěvníci od počátku července do posledního zářijového víkendu vždy o sobotách a nedělích v doprovodu průvodců blíže poznávat krásy přírody i její tajemství v okolí Jetřichovic a Kyjova.
"Průvodcovské služby jsou jednou ze standardních nabídek, které bychom chtěli v průběhu dalších let poskytovat návštěvníkům národního parku a navazujících lokalit," vysvětlil ředitel obecně prospěšné společnosti Marek Mráz.
Průvodcovské trasy jsou určené především výletníkům a turistům, kteří se chtějí dozvídat stále více o přírodně cenném území Českého Švýcarska. Okruhy jsou středně náročné a svými délkami od tří do deseti kilometrů jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro skupiny návštěvníků. Během průvodcovského okruhu se výletníci dozvědí základní informace o historii i současnosti regionu a národního parku, průvodci věnují náležitou pozornost i přiblížení zajímavostí z oblasti fauny a flóry, ochrany přírody a kulturních památek.
"Průvodcovské a další naše služby vycházejí z takzvaného geoturismu. To znamená, že nenarušujeme geografický charakter dané turistické oblasti, ale snažíme se zohledňovat a zlepšovat její životní prostředí, kulturu, krásu, tradice a kvalitu života místních obyvatel," dodal manažer turistiky OPS České Švýcarsko Jiří Rak.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí