zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Českolipsku hořely dva lesy najednou

19.07.2006
Havárie
Les
Na Českolipsku hořely dva lesy najednou
ČESKÁ LÍPA - Dva lesní požáry najednou likvidovali v pondělí odpoledne hasiči na Českolipsku. K prvnímu vyjeli po poledni k Jestřebí, druhý se rozhořel před 15:00 na kopci Borný u Máchova jezera. Oba hořící porosty uhasili před 18:00. To řekl operační důstojník Hasičského záchranného sboru v České Lípě Luděk Moc.

"Dvě jednotky jsme museli od Jestřebí poslat na Borný, odkud se z lesa valil velký oblak dýmu," dodal Moc. Lesní požár u Jestřebí nadělal hasičům více práce než u Máchova jezera.

U Jestřebí plameny zachvátily mlází a dostaly se až do korun několik metrů vysokých stromů. Na místo dorazilo osm cisteren a s ohněm bojovali kromě profesionálních hasičů i jejich kolegové z dobrovolných sborů z okolních měst a obcí. Požár poničil les na ploše asi jednoho hektaru. Rozšiřovat se přestal zhruba ve 14:15.

Na Borném plameny zasáhly plochu kolem 200 metrů čtverečních a hořela tam hrabanka, suché klestí a nízké stromky. Škody a příčiny obou požárů vyšetřovatelé v pondělí večer zatím neznali. "U Jestřebí jsme ale likvidovali z pátku na sobotu ještě větší požár než dnes. Nelze tedy vyloučit, že ve velkém suchu se na spáleništi oheň znovu objevil a kvůli silnému větru se rozšířil do sousedního lesa," upozornil Moc.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí