zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž projektů k rozvoji regionu

21.07.2006
Obecné
Soutěž projektů k rozvoji regionu
Tradiční Den otevřených dveří, který uspořádala v červnu společnost Holcim (Česko), a.s., v závodě v Prachovicích, byl spojen s vyhlášením vítězných projektů soutěže "Cena Holcim pro rozvoj regionu Železných hor."

Přihlásit se mohly projekty z okolních obcí v oblasti ochrany životního prostředí, práce s mládeží a se sociálně slabšími skupinami obyvatel, obnovy veřejně využívaných prostor a jiných aktivit podporujících rozvoj obcí a měst této oblasti. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 31 projektů. Z těch vybrala odborná porota vítěze, mezi které rozdělila téměř 400 tisíc korun. Udělila i dvě zvláštní ocenění. Hodnotila se celková úroveň projektu, jeho význam pro region a přínos obyvatelům podhůří Železných hor.

Vítězným se stal návrh Základní školy Bojanov s názvem Koutek pohody, ve kterém budou moci trávit svůj volný čas nejen školní děti a mládež, ale také široká veřejnost. Škola bude tento prostor využívat k netradiční výuce v předmětech výtvarné výchovy nebo přírodopisu. Holcim jej odměnil částkou 100 tisíc korun. Na druhém místě se umístil projekt přírodní učebny a relaxačního místa pro žáky Školní zahrada Základní školy z Ronova nad Doubravou. Dosud nevyužívaný školní pozemek bude přestavěn na víceúčelovou zahradu určenou dětem k relaxaci i výuce nebo k setkávání žáků, učitelů a rodičů. Projekt získává od společnosti Holcim částku 50 tisíc korun. Jako třetí nejlepší byl ohodnocen projekt Občanského sdružení Palučiny s názvem Revitalizace bývalého vojenského prostoru v Uherčicích-Rozpakově. Na úpravu multifunkční zóny pro děti, mládež i dospělé, ve které se budou celoročně realizovat dětské tábory, sportovní turnaje nebo semináře rukodělných prací přispěl Holcim též částkou 50 tisíc korun.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí