zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PODPORA A ROZVOJ SÍTĚ EKOLOGICKÝCH PORADEN A DALŠÍCH AKTIVIT V OCHRANĚ PŘÍRODY V OLOMOUCKÉM KRAJI Z PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉ UNIE

24.07.2006
Obecné
PODPORA A ROZVOJ SÍTĚ EKOLOGICKÝCH PORADEN A DALŠÍCH AKTIVIT V OCHRANĚ PŘÍRODY V OLOMOUCKÉM KRAJI Z PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉ UNIE

Ve středu 26. července 2006 podepíší ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar a náměstek primátora odpovědný za oblast životního prostředí Miroslav Petřík rozhodnutí o finanční podpoře projektu „Informační centra environmentální výchovy,vzdělávání a osvěty (Přírodě Olomouckého kraje).“ Prostřednictvím Města Olomouce, jako žadatele projektu, bude v období dvou let podpořeno ekologické vzdělávání, výchova a osvěta veřejnosti v Olomouckém kraji více jak 18 000 000,-Kč.

Tisková konference spojená s podpisem začne v 11:00 hod. na radnici Magistrátu města Olomouce, Horní náměstí , v 1. poschodí v zasedací místnosti primátora.

Program: Informace o dotaci (Jakub Kašpar, Miroslav Petřík, Michal Bartoš), tisková zpráva, představení činnosti partnerů projektu pro veřejnost (síť nových ekologických poraden, semináře pro pracovníky veřejné správy, podnikatele a veřejnost, aktivity pro veřejnost: výlety na nejzajímavější přírodní místa Olomouckého kraje, komunitní projekty, publikace o přírodě, Dny Země a další aktivity), diskuse a občerstvení.

Projekt je postaven na široce založeném partnerství [1], zajistí pevný základ ekologické vzdělávací sítě a umožní vytvoření čtyř nových pracovních míst [2].

Svým ukotvením a rozsahem garantuje udržitelnost i po roce 2008.


Poznámky:
[1] Partnery projektu jsou: Olomoucký kraj, Město Přerov, Město Šumperk, Národní památkový ústav - Správa souboru staveb lidové architektury Příkazy, Horka nad Moravou, Agentura rozvojové a humanitární pomoci Olomouckého kraje, o.p.s., ARPOK - Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, ORNIS - Ornitologická stanice Muzea Komenského v Přerově, Ecological Consulting, spol. s r.o., DDM Vila Doris Šumperk, Hnutí Brontosaurus Jeseníky, Zdravotní ústav se sídlem v Olomouci, Český svaz ochránců přírody Iris Prostějov, ČSOP ZO 09 Astacus, Sagittaria - Sdružení pro ochranu přírody střední Moravy

 [2] Projekt byl podpořen ve 2. výzvě grantového schématu „Síť environmentálních informačních a poradenských center“, vyhlášeného MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V něm se rozdělují prostředky Evropského sociálního fondu (ESF) na projekty neinvestičního charakteru. Přidělená dotace je hrazena ze 75 % z prostředků ESF a z 25 % z prostředků státního rozpočtu (MŽP).

Další informace:

www.env.cz, www.esfcr.cz, www.olomoucko.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí