zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Liberecký kraj nabádá návštěvníky lesa k ukázněnosti

26.07.2006
Příroda
Les
Liberecký kraj nabádá návštěvníky lesa k ukázněnosti

Současné horké a suché počasí vytváří podmínky pro vznik lesních požárů. Nebezpečí je ještě umocněno silnou návštěvností lesů o prázdninách. Frekvence a následky požárů rychle stoupají.

Prozatím jsme nepřistoupili k vyhlášení zákazu vstupu do lesů. Opatření by na snížení rizika požárů mělo příznivý vliv, dopady pro veřejnost a turistický ruch by však byly velmi negativní,“ řekl hejtman Petr Skokan.

Dále ale hejtman připomíná, že kouření v lesích je zákonem zakázáno. Rozdělávat a udržovat otevřené ohně je zakázáno dokonce do 50 m od okraje lesa. Porušení těchto zákazů se ve správním řízení trestá pokutou do výše 100 tisíc korun.

Účinnou pomocí v boji s požáry je letecká hlídková služba, která je v těchto dnech maximálně využívána a která vznikající požáry dokáže velmi rychle lokalizovat. Lesníci intenzivně spolupracují s hasičskými záchrannými sbory a v rizikových místech staví požární hlídky.

Hejtman Libereckého kraje apeluje na návštěvníky lesa, aby se chovali odpovědně. Pokud by došlo k dalšímu zhoršení situace, museli bychom přistoupit k vyhlášení zákazu vstupu do lesů, což by si jistě málokdo přál.

http://www.i-noviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí