zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropská podpora pomůže odpadovému hospodářství

27.07.2006
Odpady
Evropská podpora pomůže odpadovému hospodářství
V Týně nad Vltavou byl včera slavnostně odstartován projekt „Budování kapacit pro podporu plnění plánů odpadového hospodářství obcí a kraje s účastí veřejnosti v Plzeňském a v Jihočeském kraji“.

Ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar a Miroslav Šafařík, předseda Českého sdružení pro biomasu CZ Biom totiž v klubu Špejchar v Týně nad Vltavou podepsali rozhodnutí o přidělení dotace 11 milionů korun z Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů, což je první krok, nutný k tomu, aby projekt mohl opravdu začít.

„Projekt je zaměřen na podporu měst a obcí, které mají zájem intenzivně řešit nakládání s odpady,“ vysvětluje Jan Habart, hlavní koordinátor projektu. Hlavní kancelář bude ve Spáleném Poříčí a do projektu se přímo zapojí čtrnáct měst a obcí obou krajů. V průběhu realizace projektu vznikne sedmnáct environmentálních osvětových programů a deset nových pracovních míst.

Na projektu budou spolupracovat dvě desítky partnerů. Jeho hlavním smyslem je poskytnout praktickou a efektivní pomoc při práci s veřejností v oblasti nakládání s odpady.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí