zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo podpořilo ekologickou výchovu

28.07.2006
Obecné
Ministerstvo podpořilo ekologickou výchovu

Olomouc - Více než 18 milionů korun obdrží město Olomouc a jeho partneři na ekologickou výchovu od ministerstva životního prostředí (MŽP). Smlouva o poskytnutí dotace byla včera slavnostně podepsána na olomoucké radnici.

"Jde o nebývalý jev. Česká republika jako jediná z členských zemí unie dostala z Bruselu 350 milionů korun na investici do ekologického vzdělání. Olomoucký projekt přitom patří mezi jedny z nejlepších," uvedl za MŽP Jakub Kašpar. Peníze poslouží k vytvoření sítě služeb ekologických vzdělávacích center v pěti městech kraje. "Projekt by měl v následujících dvou letech zasáhnout až dvacet tisíc lidí," řekl náměstek primátora Miroslav Petřík (ČSSD) . Novou cílovou skupinou se má stát také podnikatelský sektor. Na území kraje vznikne díky projektu síť ekologických pracovišť s vlastním webovým portálem. Grant pokryje veškeré mzdové náklady i nákup vybavení. "Střediska ekologické výchovy se již nebudou muset starat o shánění financí na existenci, ale mohou se plně soustředit na svou publikační a osvětovou činnost," dodal Martin Bartoš z olomouckého střediska Sluňákov. V projektu je zapojeno 17 partnerů včetně hejtmanství. Pět propojených středisek tvoří olomoucký Sluňákov, ornitologická stanice Muzea Komenského v Přerově, Český svaz ochránců přírody Iris Prostějov, Dům dětí Vila Doris v Šumperku a Hnutí Brontosaurus v Jeseníku.

Fotografie: Náměstek primátora Miroslav Petřík (vlevo) a Jakub Kašpar z ministerstva životního prostředí svým podpisem stvrzují podmínky poskytnutí grantu na ekologickou výchovu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí