zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U Chodova má stát sklad nebezpečného odpadu

28.07.2006
Odpady
U Chodova má stát sklad nebezpečného odpadu
CHODOV - Skládka nebezpečných odpadů má vzniknout na kraji obce Stará Chodovská nedaleko Chodova na Sokolovsku. Vybudovat ji tam chce společnost Eliod Service, s. r. o.
„Jedná se o vybudování skladu nebezpečných a ostatních odpadů a jejich distribuci ke zpracovatelům nebo provozovatelům zařízení pro odstraňování odpadů,“ uvedla pro Právo mluvčí karlovarského krajského úřadu Kateřina Telínová.
Podle ní bude zařízení určeno pro původce odpadů zejména z podnikatelské a výrobní sféry z regionu. „Zároveň jim zajistí servis nakládání s odpady oprávněnou organizací,“ poznamenala.
Množství odpadů, skladovaných u Staré Chodovské za rok bude vyšší než 100 tun, ale nepřesáhne 1000 tun. „Průměrné okamžité skladované množství nebezpečných odpadů bude přibližně 13 tun,“ doplnila mluvčí. Lidé se k výstavbě skladu mohou vyjádřit nejpozději do 14. srpna 2006.
Podle vedení společnost Eliod Service se bude jednat především o odpad související s automobily. „Plechovky od olejů, barev, mastné hadry a podobně,“ upřesnil pro Právo provozní ředitel společnosti František Kalista.
Chodovská radnice přistupuje podle místostarosty Josefa Kertésze (US-DEU) k záměru jako ke každému jinému podnikatelskému projektu. „Zastupitelé to odsouhlasili, skládka je zanesena i v územním plánu,“ poznamenal Kertész. Dodal, že město zatím neeviduje kvůli plánovanému skladu žádné stížnosti obyvatel. „Je ale možné, že se objeví,“ uzavřel místostarosta.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí