zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní tábor ochránců přírody bude na Malši u Leopoldschlagu

09.08.2006
Obecné
Mezinárodní tábor ochránců přírody bude na Malši u Leopoldschlagu

Linec / České Budějovice - Hornorakouský Svaz ochrany přírody připravil ve spolupráci s německými a českými partnery a s Institutem Jane Goodallové poprvé "Green Belt Camp Maltsch / Malše". Uskuteční se 19.-26. srpna u Leopolschlagu, v největším přeshraničním biotopu Evropy, jak projekt uvádí. "Mladí lidé z Rakouska, Německa a Česka tu budou jeden prázdninový týden pracovat pro přírodu v přírodě a přinesou tak důležitý příspěvek pro zachování jedinečné přírodní a kulturní krajiny evropsky chráněného území Malše," píší pořadatelé.

K táboru srdečně zvou mladé lidi od šestnácti do třiceti let, kteří by chtěli po dobu jednoho týdne plnit zdarma důležité odborné úkoly ochrany přírody. Dopravu do místa a z místa si musejí hradit sami, náklady pobytu včetně stravy poskytne pořadatel. Nocování bude ve stanech, pro případ špatného počasí je ale zajištěno náhradní ubytování.

"Těžištěm plánovaných prací je ošetřování záplavových lučin podél Malše, které skýtají životní prostor pro vzácné druhy ptactva jako sluky otavní či chřástaly polní," sdělují organizátoři. Zdůrazňují, že nejen práce bude na programu Green Belt Campu, ale také zábava.

Zájemci se mohou ještě obrátit na Naturschutzbund OÖ,

Landstr. 31, A-4020 Linz, eventuálně na mailovou adresu ooenb@gmx.net.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí