zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Při povodních pomáhají i horští záchranáři

09.08.2006
Voda
Při povodních pomáhají i horští záchranáři

ŠPINDLERŮV MLÝN: Od pondělí pomáhá ve Špindlerově Mlýně několik desítek záchranářů horské služby při preventivních opatřeních a odstraňování následků velké vody. V 11 hodin byli horští záchranáři starostou Špindlerova Mlýna požádáni o pomoc při záchranných pracích ve městě, kde byl vyhlášen třetí povodňový stupeň.

„Třináct našich členů začalo s preventivním rozmisťováním pytlů s pískem u objektů, jimž hrozilo zaplavení, několik dalších záchranářů bylo připraveno pomáhat při čištění hráze přehrady Labská od plovoucích kmenů a naše záchranná vozidla byla k dispozici pro rozvoz pytlů s pískem a případnou evakuaci osob,“ uvedl Adolf Klepš z krkonošské horské služby.

Odpoledne se naštěstí podařilo částečně zprůjezdnit jedinou silnici do Špindlerova Mlýna, kterou v Herlíkovicích podemlela řeka, a tak byli místní zcela odříznuti od světa. Díky tomu většina turistů odjela vlastními auty a nebylo třeba nikoho evakuovat do připraveného evakuačního místa.

„Došlo i k několika sesuvům půdy, z nichž dva jsou poměrně rozsáhlé, ale naštěstí nezpůsobily žádná poškození budov. V 15 hodin byli všichni členové a technika stažena na ústředí horské služby ve Špindlerově Mlýně. V podvečer opět zesílil déšť a začínáme se podílet na záchranných pracích u objektů ve Svatém Petru," doplnil Adolf Klepš.

Zdroj: Horská služba ČR, Katastrofy.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí